Модернізований бронетранспортер БТР-60 виробництва екс-СРСР

Проект виконується за власні кошти ТОВ “КОРТ” під контролем та згідно ТТЗ Міністерства Оборони України, погодженим з Генеральним штабом України та ЦБТУ, за підтримки командування Сухопутних військ ЗСУ.

Чому ми займаємось цим проектом:
 1.  У МОУ зберігається значна кількість бронетранспортерів БТР-60, корпуси та ходова частина яких знаходяться в задовільному технічному стані, однак застарілі двигуни ГАЗ не дозволяють їх експлуатувати в військах. Обладнання цих БТР-ів засобами зв’язку, навігації, життєзабезпечення, тощо також не відповідає сучасним вимогам та потребам армії.
 2. Вартість модернізації та переоснащення до сучасних вимог БТР-60 в чотири-шість разів менша за вартість будь-якого нового сучасного плаваючого БТР виробництва України.
 3. Модернізований БТР-60МК хоч і поступається за своїми ТТХ українському БТР-4, проте не тільки не поступається БТР-80 та БТР-70, що є найбільш масовими  в ЗСУ, але й за деякими параметрами (наприклад бронезахист) перевищує згадані машини.
 4. БТР-60МК може використуватися у військах у якості командо-штабних машин та як базове шасі для спеціалізованих машин різного призначення, що дасть можливість задіювати БТР4 виключно у якості бойових машин.

 

Основні зміни в проекті:
 • Встановлено додаткове бронювання, що забезпечує захист від ураження кулями 7,62 (бронебійними) на відстані 10 метрів з азимуту 360º, а в лобовій проекції – захист від бронебійних куль 12,7 мм з дистанції 200 м.
 • Покращено ергономіку зразка, встановлено сидіння десанту нової конструкції з протимінним захистом.
 • Люки розширено відповідно до сучасних параметрів екіпірування бійця, що забезпечує пришвидшення висадки та посадки десанту. Забезпечено можливість повноцінної висадки та посадки десанту збоку.
 • Передбачено встановлення протиуламкового підбою.
 • Розроблено варіант протимінного захисту (міни до 4 кг у тротиловому еквіваленті).
 • Застарілі бензинові двигуни ГАЗ замінено на сучасні дизельні двигуни, що забезпечує: підвищення потужності на 30%, збільшення запасу ходу до 900 км по шосе (без зміни об’єму паливних баків), суттєве підвищення пожежної безпеки машини, надійний запуск двигуна в холодну погоду (за рахунок передпускових підігрівачів).
 • Суттєво підвищено енергооснащеність машини (з 5 кВт до 8,4 кВт), що належним чином забезпечує енергоживлення будь-яких сучасних бойових модулів, приладів спостереження, засобів життєзабезпечення та зв’язку, тощо.
 • Встановлено сучасні засоби життєзабезпечення (автоматична система пожежогасіння, фільтровентиляційна установка та ін.).
 • БТР обладнано сучасними засобами спостереження, радіозв’язку та навігації.
 • Оновлено гальмівну систему.
 • Пропонується бойовий модуль озброєний кулеметами 14,5 мм та 7,62 мм, гранатометом АГС. Модуль має виносне управління, що дозволяє управляти вогнем віддалено з відстані до 50 метрів від бронетранспортера. Модуль розроблено на Миколаївському бронетанковому заводі. На вимогу замовника може встановлюватись інший модуль бойовою вагою до 1000 кг.

Попередні випробування дослідного зразка розпочалися в вересні 2018 року.

У ЗСУ випробували модернізований БТР-60МК (defense-ua.com)

Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України Сергій Попко ознайомився з модернізованим зразком особисто.

Командувач Сухопутних військ ЗС України прийняв участь у випробуванні модернізованого зразка військової техніки

✍🏻🎥19 вересня 2018 року, на полігоні 169-го Навчального центру Сухопутних військ ЗС України відбулося випробовування БТР-60 МК.Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Попко особисто прийняв участь у випробуванні модернізованого зразка військової техніки.Зазначені роботи здійснюються в інтересах Сухопутних військ ЗС України, для задоволення поточної потреби у бронетранспортерах шляхом проведення капітального ремонту з модернізацією.Довідково. БТР-60 МК розроблявся київською компанією «КОРТ» та Центральним бронетанковим управлінням у тісній співпраці з представниками Командування Сухопутних військ ЗС України.

Posted by Сухопутні війська ЗС України on Wednesday, September 19, 2018

повернутися до проектів