Розроблено повний комплект конструкторської документаціїї на санітарно-евакуаційну машину МТ-ЛБуС, що призначена для пошуку та збору поранених, надання першої медичної допомоги та долікарської допомоги на полі бою, транспортування поранених з поля бою, або осередків масових санітарних уражень з подальшою їх евакуацією до медичних підрозділів, а також перевезення медичного майна.

МТ-ЛБуС виконує свої функції цілодобово у зонах теплого і холодного клімату незалежно від пори року, при експлуатації на дорогах із різним покриттям і в умовах бездоріжжя.

МТ-ЛБуС розробляється на базі легкого багатоцільового гусеничного шасі МТ-ЛБу. Тактико-технічні характеристики БММ – МТ-ЛБуС, у тому числі захищеність від засобів ураження є не нижчими, ніж характеристики базового шасі МТ-ЛБу.
Екіпаж БММ – МТ-ЛБуС складається з трьох чоловік: командир машини (лікар або фельдшер); санітар – інструктор (фельдшер); водій – санітар.

Кількість посадочних місць для перевезення поранених, чол.: тільки на ношах 4; на ношах та сидячи 2+5; тільки сидячи 10.

Завантаження та вивантаження поранених в МТ-ЛБуС на ношах в залежності від ступеня ураження проводиться екіпажем машини через двоє кормових дверей. На випадок неможливості евакуації поранених через кормові двері корпуса, у медичному відділенні розміщено верхній та бокові люки. Запірні і фіксуючі пристрої люків забезпечують відкривання (закривання), як із середини машини, так і ззовні.